HİZMET VER

Perde ve Korniş Takma İşleri

Ücretsiz İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al. FİYAT TEKLİFİ AL

En Trend Perde ve Korniş Takma İşleri Şirketleri

İ

Günümüzde ev stillerinin ve dekorasyonunun değişmesiyle birlikte perde ve korniş takma işlemleri de önceden olduğundan farklı hâle gelmiştir. Ev içinin düzenine göre kornişin takılacağı yer de eve göre değişmektedir. Tek bir tipte perde ve korniş takmadan bahsetmek elbette güçtür. Hepimizin hayatında ve evlerinde yer alan perdenin ve kornişinin takılması o kadar basit değildir.

Her şeyden önce camlarla ve perde kullanmak istediğiniz alanla uyumlu olmalıdır. Gereğinden fazla uzun veya kısa bir korniş takılması hiçbir ev sahibin hoşuna gitmeyecektir. Aynı zamanda da estetik olarak güzel bir görünüm kazanmayacaktır. İşte bu ve bunun gibi saydığımız sebeplerden ötürü platformumuzda sizler için alanında en uzman kişilerde çalışma fırsatı sunuyoruz.

Perde ve Korniş Nasıl Takılır?

Perdelerinizin sabit durması için ilk olarak sağlam bir kornişe ihtiyacınız vardır. Kornişi hemen hemen perde alım satımı yapan birçok mağazadan temin edebilirsiniz. Korniş takmak için bazı yöntemler vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Dübel ve matkap ile korniş takma: İlk olarak matkapla duvara dübel boyutu şeklinde ve kornişin uzunluğuna göre delikler açmak gerekir. Korniş üzerinden dübeller yerleştirilerek takılmış olur.
  • Yapıştırıcı ile korniş takma: Korniş yapıştırıcısı olarak geçen bu özel yapıştırıcı ile kornişlerinizi yapıştırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Yapıştırıcının iyi yapıştırıp yapıştırmadığına dikkat etmekte fayda var.
  • Korniş takma işleminden sonra perdeleriniz artık takılmaya hazır! Perdenin başındaki aparatları kornişe tek tek geçirerek sona kadar hepsini takmak yeterli olacaktır.
  • Ancak bu oldukça zahmetli bir iş olabilmektedir. Perde ve korniş takma işiyle uğraşmak istemeyen insanlar profesyoneller aracılığıyla da bu işi yapabilmektedirler.

Perde ve Korniş Takma Fiyatları

Yaşam alanlarının olmazsa olmazları arasında perdeler ilk sıralarda yer alır. Dolayısıyla perde ve kornişlerin takılmasına dair yoğun bir talep bulunaktadır. Bu kapsamda perde ve korniş taktırmak konusunda bir hizmet almayı istediğiniz zaman karşımıza farklı seçenekler de çıkacaktır. Belirgin ve sabit bir fiyat yoktur. Perde ve korniş takma, korniş ve perdenin boyutuna göre fiyatlar farklılaşmaktadır. Platformumuz aracılığıyla işin uzmanlarıyla çalışabilir veya detaylı bilgi alabilirsiniz.