HİZMET VER

Güzel Bir Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

İyi bir ev temizliği nasıl olmalı? Eğer bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız; size ilk söyleyeceğimiz temizliği her zaman için yukarıdan aşağıya olacak şekilde yapmanızdır. Yukarıdan aşağıya yapılaca...
Güzel Bir Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

İyi bir ev temizliği nasıl olmalı? Eğer bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız; size ilk söyleyeceğimiz temizliği her zaman için yukarıdan aşağıya olacak şekilde yapmanızdır. Yukarıdan aşağıya yapılacak temizlikte tozların dağılması önlenir bu şekilde daha etkili temizlik yapabilirsiniz. Özellikle ocak, fırın, davlumbaz temizliğine üst kısımlardan başlanmalıdır. Yağlı bölgelerin üst kısımlarından başlarsanız alt kısımların siz üst kısımları bitirene kadar daha çabuk şekilde yağlarının çözüleceğini görebilirsiniz.

Temizleyeceğiniz yerlerde öncelikle işe perdeleri söküp makineye atarak başlamanız püf noktasıdır. Daha sonra ikinci adım yağ lekeleri ve kireç lekelerini üzerine kullanacağınız temizlik ürününü sıkarak yumuşamasını sağlamalısınız. Halılarınızın üzerlerini süpürdükten sonra kıvırarak alt kısımlarını da süpürüp kaldırmanız önemlidir. Bu şekilde yerlerde bulunan pis ve döküntüleri daha rahat görebilirsiniz. Uyguladığınız püf noktalardan sonra temizliği başlayabilirsiniz.

Ev Temizliğinde Organik Yöntemler

İyi bir temizlik demek çok sayıda kimyasal ürün demek değildir. Buzdolabı gibi gıda bulunan bölgeleri karbonatlı su, limonlu su gibi karışımlarla daha derinden ve daha tehlikesiz şekilde kirlerden arındırabiliriz. Kışın tükettiğiniz portakal kabuklarını kurutup öğüterek yine temizlik sıvılarınızın içerisine katabilirsiniz. Organik yöntemlerle yapılan temizlikler hem sağlık açısından hem de evinizin hijyeni açısından daha önemlidir.

Ev Temizliğinde Önemli İpuçları

Temizleyeceğiniz evde pas lekeleri varsa bunları çamaşır suyu ve pamuk aracılığıyla zahmetsizce çıkarabilirsiniz. Pas lekelerini çıkarırken kullanacağınız çamaşır suyunun yoğunlaştırılmış ve klorlu olmasına özen gösterin. Paslı bölgenin üzerine sıktığınız çamaşır suyunun üzerine pamuk koyarak bekletmelisiniz.

Güzel bir ev temizliği yaparken küflerde sıkıntı yaratır. Özellikle önemli olan mutfak ve banyo gibi bölgelerde sık sık küf oluştuğunu görebiliriz. Özellikle küfler için kullanılan özel deterjanlar vardır. Herhangi bir fırça yardımıyla bu deterjanları duvarlar veya dolap içleri gibi küflü bölgelere uygulayarak en az 10 dakika bekletiniz. Daha sonra silerek durulayalım.

Bütün bu bilgiler ışığında Güzel bir ev temizliği nasıl olmalı? Dediğimizde ev temizliğinin profesyoneller tarafından yapılmasının etkili bir temizlik anlamına geleceğini ifade edebiliriz. Tam da bu noktada profesyonel temizlik firmalarını tercih etmek zahmetsizce tertemiz yaşam alanlarına sahip olmak anlamına gelmektedir.

Tarih: 10 / 04 / 2022
SADECEWEB